wtorek, 12 lipca 2016

Ostatnie działania naszej grupy

  • 3 lipca 2016 r. poinformowaliśmy służby miejskie, że na terenie Skweru Hilarego Krzysztofiaka, od strony ul. Obr. Westerplatte, w rejonie przystanków tramwajowych i przejścia dla pieszych, znajdowała się tablica, informująca o zrealizowaniu inwestycji z funduszy unijnych. Tablica zniknęła na początku lipca, tak więc. zapytaliśmy, czy to celowe działanie służb miejskich, czy może akt wandalizmu lub kradzieży. W odpowiedzi z 5 lipca 2016 r. Zakład Zieleni Miejskiej poinformował, że w związku z zakończeniem programu inwestycyjnego współfinansowanego ze środków UE, Katowicka Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna usunęła tablice, dotyczące informacji na temat przedmiotowego programu. Pozostałe po tablicach słupki zostały zlikwidowane do dnia 8 lipca 2016 r.

    ------------------------------------------------
  • 3 lipca 2016 r. zwróciliśmy się do służb miejskich z prośbą o rozważenie możliwości wyrównania nawierzchni jednej z alejek na Skwerze Hilarego Krzysztofiaka - na jednej z nich pojawiły się niebezpieczne wybrzuszenia. W odpowiedzi z dnia 5 lipca 2016 r. Zakład Zieleni Miejskiej poinformował, że utrzymuje przedmiotowy teren, a pracownicy zauważyli wybrzuszenia i nierówności (korzenie wysadzają kostkę). ZZM poinformował również, że postara się naprawiać chodnik w miarę możliwości technicznych w ciągu bieżącego roku (2016).

    ------------------------------------------------
  • 6 lipca 2016 r. (środa) przedstawiciel naszej inicjatywy brał udział w dyżurze Rady Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała, który odbył się w siedzibie Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Strzelców Bytomskich 21B.
    ------------------------------------------------
  • 9 lipca 2016 r. przedstawiciele naszej inicjatywy uczestniczyli w spotkaniu "Nasza Przestrzeń - Zaplanujmy. Paderewa". W ramach działań Fundacji Napraw Sobie Miasto grupa "Miejska Szychta" opracowuje Społeczny Plan Rozwoju Dzielnicy dla obszaru osiedla im. I. J. Paderewskiego i Doliny Trzech Stawów. Dokument ten pomoże skoordynować dalsze inwestycje na tym obszarze, tak aby tworzyły spójną strategię, a nie zbiór przypadkowych pomysłów. Podstawowym celem jest odpowiedź na potrzeby mieszkańców osiedla i użytkowników Doliny Trzech Stawów. Podczas spotkania debatowano o tym, co zrobić, aby osiedle i Dolina stały się miejscami przyjaznymi dla wszystkich. Poruszono tematy związane z związane z transportem (w tym: ilością parkingów, przystanków, ścieżek rowerowych), kulturą i edukacją (ilością żłobków, przedszkoli, szkół, potrzebą powstania domu kultury), infrastrukturą osiedla (poziomem utrzymania zieleni, stanem placów zabaw, oświetleniem itp.), Doliną Trzech Stawów (potrzebą remontów niektórych ścieżek, powstaniem boiska, miejsc do grillowania itp.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz